Gönderen Konu: YANGIN SAYAÇLARI  (Okunma sayısı 1063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yılmascan

YANGIN SAYAÇLARI
« : 17 Eylül 2021, 21:13:12 »
Merhaba değerli forum yöneticisi ve üyeleri...
Öncelikle işlerinizde başarıların devamını diler,kafama takılan  bazı sorulara umarım yardımcı olursunuz..
Şimdi resmini yüklediğim yangın sayacının nasıl bir sayaç olduğunu giriş ve çıkışında hangi elemanların olduğunu ve Aboneliği konusunda neler yapabileceğimizi  anlatmanızı rica ediyorum.Saygılarımla.

Teknikadam41

Ynt: YANGIN SAYAÇLARI
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2021, 15:35:01 »
Aleykumselam güzel temennileriniz için teşekkürler.
1) Yangın sistem motorlarını besleyen hat mevcut hattan tamamen bağımsız direkt girişten çekilen bağımsız bir hat olmalıdır.
2) Yaptığı vazife gereği motor ve sistem herhangi bir nedenle aşırı akım çekse de çalışmasına devam etmelidir.

Bu iki temel kural ışığında yangın sistemi mevcut sistemden ayrı olarak tesis edilir. Olay bundan ibarettir.
Kimseyi mumla aramayın, görülmesi gereken ışığıyla parlar.

The following users thanked this post: Mesut PÜRMÜSLÜ, Yılmascan

Yılmascan

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2021, 19:31:10 »
Değerli güzel insan cevaplarınız için çok teşekkürler.
Şimdi asıl burada bilmek istediğim şudur;
1= Bu yangın sayacı sadece uygulamada ve  projede gösterilen yangın kısmını besleyecek bunu biliyorum.Bunun abonmenliği normal dairelerin ki gibimidir...? Yani Orada oturan herhangi bir şahsın adına mı olacak,,,Yoksa bağlı olduğumuz (Şebeke) de  abonelik sözleşme yapılmayacak mı...?
2=Yukarıdaki projemizde geçen ve Motorun önüne konulan (Termiksiz manyetik koruma 3x16A)  ibaresi dediği eleman nedir...?
Bunları anlamak istiyorum.
Saygılarımla.

The following users thanked this post: fahri yetiş

Teknikadam41

« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2021, 23:08:10 »
Değerli güzel insan cevaplarınız için çok teşekkürler.
Şimdi asıl burada bilmek istediğim şudur;
1= Bu yangın sayacı sadece uygulamada ve  projede gösterilen yangın kısmını besleyecek bunu biliyorum.Bunun abonmenliği normal dairelerin ki gibimidir...? Yani Orada oturan herhangi bir şahsın adına mı olacak,,,Yoksa bağlı olduğumuz (Şebeke) de  abonelik sözleşme yapılmayacak mı...?
2=Yukarıdaki projemizde geçen ve Motorun önüne konulan (Termiksiz manyetik koruma 3x16A)  ibaresi dediği eleman nedir...?
Bunları anlamak istiyorum.
Saygılarımla.
Ortak kullanıma ait herşey ortak kullanım sayacı olarak geçer tıpkı kazandairesi, merdiven otomatiği v.b. abonelik prosedürüde aynıdır.
Termik özelliği olmayan manyetik sigorta ve şalterlere biraz katalog inceleyerek ulaşabilirsiniz.
Kimseyi mumla aramayın, görülmesi gereken ışığıyla parlar.

The following users thanked this post: Yılmascan