Gönderen Konu: Enerji Nakil Hattı Projesi  (Okunma sayısı 778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çok95

Enerji Nakil Hattı Projesi
« : 09 Haziran 2022, 11:52:12 »
Merhabalar. Elinizde örnek 2-3 tane nakil hattı projesi varsa paylaşabilir misiniz acaba ?

The following users thanked this post: fahri yetiş

Çevrimdışı Teknikadam41

Ynt: Enerji Nakil Hattı Projesi
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2022, 12:34:01 »
Merhabalar. Elinizde örnek 2-3 tane nakil hattı projesi varsa paylaşabilir misiniz acaba ?

E.N.H. yani iletim hattı projesi istiyorsunuz. Her proje araziye göre değişkenlik gösterir yani kendine özgüdür bu yüzden teknik manada size birşey kazandırmaz. Örneğin Delphi programında Arazi koordinatları girilerek iletken sehim ve direk şablonları oluşturuluyor.
Bu mesleğin Y.G. dalı farklı bir dalıdır bu konularda birşeyler öğrenmek istiyorsanız Delphi gibi hazır paket programları kullanmayı öğrenmeniz daha yerinde olacaktır.
"Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz." Hz. Muhammed(S.A.V.)

Çevrimdışı Çok95

« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2022, 14:00:43 »

E.N.H. yani iletim hattı projesi istiyorsunuz. Her proje araziye göre değişkenlik gösterir yani kendine özgüdür bu yüzden teknik manada size birşey kazandırmaz. Örneğin Delphi programında Arazi koordinatları girilerek iletken sehim ve direk şablonları oluşturuluyor.
Bu mesleğin Y.G. dalı farklı bir dalıdır bu konularda birşeyler öğrenmek istiyorsanız Delphi gibi hazır paket programları kullanmayı öğrenmeniz daha yerinde olacaktır.
Delphinin program linki mevcut mudur? Ne diye aratmam gerekmektedir?

Çevrimdışı Teknikadam41

« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2022, 14:25:58 »

Delphinin program linki mevcut mudur? Ne diye aratmam gerekmektedir?

Presibim gereği çalışma ve ilgi alanlarım dışındaki konulara pek kafa yorup vakit harcamam. Çünkü asıl konularda eksiklik her daim vardır onlara yoğunlaşmayı tercih ederim. Bu ve buna benzer elektrik konusunun alt ana dalları öyle birkaç gün ayırarak hakim olunabilinecek konular değillerdir.
Meslektaşlarıma, bana gelen stajyerlerime tavsiyem bir konuya veya o konuyla bağlantılı olabilecek en fazla ikinci bir konuya ilgi duyup vakit ve emek harcamalarıdır. Çevremde mesleğinde istikrarlı bir başarı elde etmiş olan teknik elemanların hepsi bu metodu uygular. Örneğin bir otomasyoncunun veya AG/OG dağıtım şebekesi elemanının Y.G. hat tasarımına ilgi duyup vakit ve emek harcaması şahsımca abesle iştigaldir.
"Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz." Hz. Muhammed(S.A.V.)

The following users thanked this post: fahri yetiş, Under Ground